Kraków nie tylko dla jego rodowitych mieszkańców, ale również innych osób uznaje się za miasto bliskie naszemu sercu, chodzi tutaj o jego historię, aspekt turystyczny czy niespotykaną tradycję oraz kulturę, z jaką stolica małopolski bez wątpienia się identyfikuje.

Oczywiście kto choć raz nie miał okazji odwiedzić Krakowa, jednocześnie poznać Wawel czy stary rynek ten tak naprawdę nie wie, jak wielki potencjał turystyczny w tym zakresie istnieje.

W końcu bądź co bądź, jest to druga stolica naszego kraju, jedna z największych aglomeracji oraz miasto posiadające swój własny charakterystyczny styl, ukierunkowany na artyzm, sztukę oraz ludzi młodych. Miasto to zalicza się zresztą do miejsc jakie coraz częściej jako miejsce turystycznych wojaży obierają zagraniczni gości, dostrzegają w nim możliwości także inwestorzy oraz przedsiębiorcy.

Jest wiele powodów dla jakich Kraków sam w sobie jest miastem do którego jesteśmy specyficznie nastawieni, jednak wyłącznie w pełnym pozytywnym tego słowa znaczeniu, raczej nic nie wskazuje na to by miało się ono zmienić.