W każdym hobby ważne jest to, aby było ono systematyczne. Dopiero wtedy można z niego czerpać przyjemność. Czynności wykonywane raz na jakiś czas nie mogą być jeszcze uznane za hobby bo nie są zbyt częste. Pojęcie to zaś wiąże się z określoną stałością.

Najlepszym przykładem będzie zawieranie zakładów w totalizatorze sportowym

Statystyki lotto mówią, że dopiero wtedy warto grać, jeśli się robi to często. Dzięki temu zwiększa się swoje szanse na wygraną. W przeciwnym wypadku nie ma sensu takie działanie, ponieważ szczęśliwcy, którzy zagrali raz czy dwa razy w życiu i dzięki temu wygrali są bardzo rzadkimi okazami i nie stanowią raczej grupy reprezentatywnej dla badań socjologicznych.

Statystyki lotto mówią również

Że lepiej jest w różnych zakładach skreślać różne liczby, nie zaś zawsze te same. W ten sposób podbija się prawdopodobieństwo wygranej, która może przyjść niespodziewanie jak gwiazdka z nieba. Statystyki lotto dowodzą również, że istnieje w naszym kraju całkiem pokaźna grupa ludzi, którzy grają systematycznie. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę, że totalizator to nie jest zwykły hazard, taki z jakim mamy do czynienia w kasynach. Tam bowiem chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, nie zaś o cokolwiek inne.

Z kolei statystyki lotto udowadniają, że słusznie totalizator sportowy ma w swojej nazwie ten drugi człon.

Dzięki niemu bowiem na sport, a w szczególności szkolenie młodzieży każdego roku przekazywane są miliony złotych. Między innymi dzięki tym pieniądzom mamy różne nowe obiekty sportowe i można szkolić młodzież.