Stolica Małopolski to ciekawe miejsce, do którego powraca się wielokrotnie. Ta miejscowość jest cechą charakterystyczną naszego kraju zagranicą. Sprawa jest jasna – to miejsce jest niepowtarzalne.

Kraków to przecież kluczowe miasto Polski południowej. Leży na skrzyżowaniu istotnych połączeń drogowych i kolejowych, dlatego bardzo łatwo tu dojechać. Nie sposób tu nie dotrzeć z każdego zaułka naszego kraju, a także zza granicy dzięki krakowskiemu portowi lotniczemu. Niepowtarzalna aura tego miasta ciągnie jak magnes, przede wszystkim odczuwalne to jest na niezwykłym Rynku – każdy globtroter wraca tu niejednokrotnie, a z każdym przyjazdem odnajduje coś nowego.

Gród podwawelski to przede wszystkim miasto młodych ludzi i to oni tworzą w tej okolicy ten bez porównania nastrój, ponadto to ośrodek rozrywki i zabawy. Ale jakkolwiek modernistyczny duch jest obecny nad miastem, dawne czasy i długa tradycja penetruje całkowicie i jest obecna na wszędzie.

Aby tego doświadczyć, warto przejść się najbardziej znaną trasą w Krakowie – Drogą Królewską, biegnącą od przez Stare Miasto. A teraz najchętniej po tym nieco ironicznym wpisie wstawiłbym filmik, który znalazłem na YT, a który wszystko co napisałem, pokazuje w innym świetle. A nie mogę osadzać kodu 🙂