Coraz częściej mówi się o efektywny odchudzaniu. Przy tej okazji warto sobie zadać pytanie, czy znajdziemy pomysły na skuteczne odchudzanie?

Ja sam jestem sceptyczny do takiego podejścia, tym bardziej, że miałem problemy z nadmierną nadwagą i pozbyć się ich nie było łatwo. Z jakiego powodu tak wielu ma kłopoty z sprawnym pozbyciem się tłuszczu? Bo nie ćwiczą tak dużo i rządzą się w diecie anachronicznymi mitami dietetycznymi. A przecież wystarczy zasięgnąć opinii specjalistów, aby na ten temat dowiedzieć się czegoś więcej.

Aktywne odchudzanie to utopia każdego, kto jest niezadowolony posiadanymi kilogramami i chciałby ich liczbę nieco zmniejszyć. Właściciele kilkunastu (a to już bardzo dużo i może szkodzić naszemu zdrowiu) nadprogramowych kilogramów marzą o magicznej pigułce która sprawi, że jutro staną się kościści i z doskonałą, powodującą uniesienie postawą. Tak więc bezrefleksyjnie dają kasę podejrzanym instytucjom oferującym specyfiki o dziwnej jakości, których reklamę zobaczą gdzieś w telewizji.

Jednak takie praktyki to nic innego, jak wciskanie gruszek na wierzbie, a w detalach – bardzo skuteczne odchudzanie bez dużego wysiłku. Specjaliści uważają, że bez zacięcia nie da się zrzucić wagi i nawet najlepsze pastylki odchudzające tego nie uczynią. Tak więc po własnym przykładzie mogę powiedzieć, że jeśli interesuje cię skuteczne odchudzanie, nie ufaj żadnym pastylkom, tylko bierz się do roboty.