Niewiele jest biżuterii, którą mogą nosić również panowie. Co ciekawsze, w przeciwieństwie do płci pięknej, jest to biżuteria bardziej użytkowa, niż służąca tylko i wyłącznie ozdobom.

I tak, z tych przedmiotów dedykowanych mężczyznom, jakie można wymienić wliczają się z całą pewnością zegarki męskie. Poza nimi bardzo popularne są również różnego rodzaju spinki. Przede wszystkim do mankietów w Krakowie. Te w ostatnim czasie przeżywają swój renesans i znowu są modne bardzo koszule, których mankiety są zapinane właśnie na spinki, nie zaś na zwykłe plastikowe guziki. Panowie kupują takie rzeczy, nawet w hurcie.

Z kolei drugi rodzaj spinek

Czyli spinki do krawatu ostatnio są mniej popularne, ale wciąż noszone, chociaż już rzadziej. Można się jednak spodziewać że za kilka lat moda znowu się odwróci i staną się na powrót bardzo popularne. Jednakże zegarki dla mężczyzn to ten element biżuterii, który ma praktycznie każdy facet w Krakowie i który to traktuje je nawet nie w kategoriach ozdobnych, ale właśnie przede wszystkim użytkowych.

Zegarki męskie same w sobie są bardzo zróżnicowane tez i różne modele można znaleźć na rynku i w sklepach. I tak za bardziej eleganckie uchodzą zegarki tradycyjne, zakładane na rękę, mające wskazówki i tarczę z dwunastoma godzinami. Z kolei bardziej funkcjonalne będą zegarki męskie elektroniczne, które nie posługują się wskazówkami a czas wyświetlają na ciekłokrystalicznej tarczy.

Takowe będą miały kilka dodatkowych funkcji, które każdemu mężczyźnie mogą się dodatkowo przydać. Jedną z nich z całą pewnością jest stoper. Przecież wielu panów lubi uprawiać sporty i wtedy zegarki męskie ze stoperem mogą być im bardzo przydatne.