Osoby odpowiadające za rozwój wyższych uczelni są świadome tego, że wielu ludzi pozyskuje informacje na ich temat z internetu.

Tak więc starają się wpłynąć na wynajętych twórców stron internetowych w ten sposób, aby tworzyli oni atrakcyjne projekty, które będą mogły zainteresować przyszłych słuchaczy ofertą edukacyjną konkretnej uczelni, dostarczyć aktualnym słuchaczom wszystkich potrzebnych im informacji, na temat chociażby opcji stypendiów oraz przygotować mnóstwo atrakcji dostępnych dla adeptów.

Czemu uczelnie takie są?

Część strony www dedykowanej dla przyszłych adeptów służy w szczególności przekazaniu im wartościowych informacji związanych z procesem rekrutacji, metod dojazdu na uczelnię oraz rozmaitych ciekawostek dotyczących życia na uczelni.

Wykorzystywana na stronie grafika winna być subtelna i mało jaskrawa, a jednocześnie na długo pozostająca w pamięci i adekwatna do kierunku studiów udostępnianych na konkretnej uczelni. Strona internetowa uczelni powinna być zaplanowana tak, by z jednej strony przedstawiać informacje dotyczące studiów, wykładów, czy wykładowców, ale z drugiej strony również zachęcać potencjalnych słuchaczy do skorzystania z oferty uczelni między innymi poprzez atrakcyjne, które są dla nich przygotowane.