Kraków nie od dziś cieszy się uznaniem, wśród miast generujących ogromny potencjał turystyczny, od zawsze traktowano tą metropolię jak miejsce warte uwagi a przy tym pełne ciekawych miejsc, które de facto dobrze poznać. Zwłaszcza turyści zagraniczni w ostatnim okresie przybywają tutaj, by poznać kulturę oraz tradycję tego jakże wspaniałego i historycznego miasta.

Branża turystyczna to także ogromny rynek zbytu, usług oraz firm jakie jednocześnie ją tworzą. Turyści przyjeżdżają tu busem i innymi środkami transportu. Właśnie o tym należy wspomnieć, gdyż zmiany jakie zaszły wyszły jednie na lepsze, ogromne zyski czy też profity z branży turystycznej stały się w końcu faktem. Rewitalizacja miasta, inwestowanie w turystykę oraz czerpanie z tego rzeczywistych korzyści, były planem jaki bez wątpienia udało się zrealizować, choć sceptycznie zakładano jego wynik, w momencie gdy wdrażano go w życie.

Teraz widać, iż miliony wydane nie tylko na samą rewitalizację ale również na promocję, przyniosły znacznie większe korzyści. Wzrastająca liczba turystów oraz zyski z tego tytułu, są tego doskonałym przykładem choć oczywiście nie jedynym, mówimy także o nowych miejscach pracy czy progresie typowo gospodarczym.