Pytanie, jeśli poważnie się zastanowić, przecież wcale nie jest takie zaskakujące. Kraków bowiem, nie wiem, jakie wy macie zdanie na ten temat, jest w pewnym sensie miastem kontrastów.

Z jednej strony mamy więc sytuację, w której Kraków jest uważany za stolicę polskiej kultury, miasto zabytków, które można sobie oglądać. Jest bezdyskusyjnie miastem, w którym jego mieszkańcy, nawet jak nie mają prawa jazdy, śmiało mogą powiedzieć, że ich miasto ma bardzo dobrą renomę. I to bynajmniej nie tylko dlatego, że kiedyś w historii Kraków był stolicą.

Z drugiej jednak strony Kraków to miasto, z którego praktycznie każdego dnia płyną złe wiadomości do innych miast. I tak Kraków to miasto, w którym stereotypem stają się kibole biegający z maczetą po mieście, czy pijani Anglicy sikający na rogu pod sukiennicami. Do tego też dochodzi smog, przez który nie da się oddychać, jak też wiecznie zakorkowane ulice w Krakowie. Trudno więc się dziwić, że wielu mieszkańców potrzebuje usług psychologa w Krakowie.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Chętnie wezmę udział w ciekawej dyskusji na temat tego, jaki naprawdę jest Kraków.