Czy w Krakowie warto zamieszkać? Bardzo to specyficzne pytanie, ale postaramy sobie na to zagadnienie odpowiedzieć jak najlepiej. Ja sam wybrałem Kraków jako miejsce mojego zamieszkania i generalnie jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Tyle jednak jest opinii na ten temat, że nie wszystkie się da dobrze pogodzić.

Po pierwsze jasne jest, że przecież Kraków to bardzo ładne miasto, w którym jest dużo atrakcji raczej nikt tego nie podważa. To jednak jeszcze nie znaczy, że powinniśmy chcieć tu zamieszkać. Jeśli wolimy na przykład mniejsze miejscowości, to stolica Małopolski raczej odpada.

Inna sprawa to również miejsce, w którym chcemy sobie pomieszkać. Przykładowo dla jednych lepsza będzie Nowa Huta, dla innych zaś mieszkania w Krakowie Bronowice. Na co się zdecydujemy, zależy tylko od nas, ale najważniejsze jest rzecz jasna, żebyśmy sami byli z tego zadowoleni. Jeśli będziemy, nie będzie powodów do narzekań.

Wielu młodych ludzi zastanawia się jednak po studiach, czy rzeczywiście warto zamieszkać w Krakowie. I to jest kluczowe zagadnienie, które trzeba poruszyć w kontekście takich spraw, jak chociażby dostępność pracy. Z tym jednak bywa różnie i nie do końca wszystkim będzie odpowiadała właśnie stolica Małopolski. Płace są jednak mniejsze, niż w Warszawie, tu się nie ma co oszukiwać.