Jak kupować mieszkanie? To pytanie każdy chyba sobie stawia, kto stoi przed podjęciem tej kluczowej decyzji o zakupie własnego em. Również ja się zastanawiałem i doszedłem do takich oto wniosków. Chętnie również poznam Wasze opinie, ponieważ może okaże się, że na wiele spraw mamy podobne spojrzenie.

Pi pierwsze więc trzeba się poważnie zastanowić, czy lepiej jest kupować mieszkanie w bloku, czy może raczej bliżej centrum: jak chociażby szeregówki w Krakowie, czy w jakimkolwiek innym mieście. Domy na przedmieściach okazuje się, że wcale nie będą dużo bardziej drogie, a w zamian dostajemy spokój, ciszę, może taras i kawałek ogrodu. W bloku? Nie do pomyślenia.

Mieszkanie takie jednak może mieć jedną porządną wadę. Jest nim dojazd. O ile wprowadzimy się (przepraszam, że opieram się na przykładach Krakowa, ale to zrozumiałe, bo w końcu tu mieszkam) do takich dzielnic, jak Azory i jeśli jeździmy samochodem, wszystko będzie ok. Jeśli jednak dojeżdżamy do pracy czy szkoły komunikacją miejska, może to wyglądać niewesoło. Nie wiem, jak to wygląda w innych miastach, ale podejrzewam, ze jest tak samo jak w Krakowie, czyli że z komunikacją na przedmieściach nie jest za wesoło. Wybór więc należy do Was.

Jedni wolą bliskość w centrum i mniejsze mieszkanie w bloku, inni preferują mieszkania w domach jednorodzinnych, ale gorsze dojazdy. Ot, stara prawda.