Załóżmy, że już kupiliśmy swoje upragnione mieszkanie. Teraz jednak trzeba się do niego wprowadzić, a to chyba nie będzie takie proste. Jak obserwuję innych Krakowian, dostrzegam, że oni mają zawsze dużo stresu z przeprowadzką. A wy? To może przyda się kilka bardzo prostych porad.

Przede wszystkim więc trzeba planować i to odpowiednio wcześniej. Jeśli nie będziemy mieć planu na przeprowadzkę, już wiadomo, że jesteśmy w kropce. To dość ważne, często bardzo ciężkie przedsięwzięcie, dlatego nie można sobie pozwolić na brak planu. Kolejna sprawa to znalezienie firmy transportowej. Najlepiej jest popytać się znajomych. Ja tak zrobiłem w Krakowie i dzięki temu wiem, która firma jest bardziej solidna, a która nieco mniej. To pomaga.

Zakładamy więc, że te sprawy są już załatwione. Teraz czas na kolejne. Nasze wymarzone mieszkania Kraków Bronowice już na nas czeka i czas się do niego wprowadzić. Określmy, co chcemy zrobić sami, a w czym pomoże nam właśnie firma transportowa. Tak naprawdę wszystko mogą za nas zrobić, łącznie ze spakowaniem, pytanie tylko, czy chcemy na to wydać aż tyle pieniędzy? Zakładam, że niekoniecznie.

I tu znowu kłania się planowanie. Jeśli chcemy sami zorganizować naszą przeprowadzkę, a firma zewnętrzna jedynie zajmie się transportem, wtedy jesteśmy skazani na siebie i rzecz jasna znajomych, którzy może nam pomogą.