W Krakowie nie brakuje ludzi przedsiębiorczych, zresztą już od dosyć dawna prezentuje się tą aglomerację jako jedną z tych, na której warto się na swój sposób wzorować i tym samym czerpać z niej przykład.

Młodzi ludzie zakładają wiele firm, głównie z branży komputerowej, reklamowej i nowych technologii. Ostatnio na topie jest między innymi wirtualna rzeczywistość. Oczywiście wszystko jest efektem odpowiedniego podejścia do ludzi, którzy de facto chcą tutaj otworzyć swój biznes niejednokrotnie stworzyć nowe miejsca pracy, Kraków nie stwarza żadnych problemów a nawet im to umożliwia.

Kluczowa jest branża nowych technologii

Jak najbardziej trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami, ze względu na specyfikę miasta o charakterze zabytkowym nie można na wielu płaszczyznach dokonywać inwestycji czy jakichkolwiek zmian w jego architekturze. Nie zmienia to jednak ogólnego faktu, iż jest ono ciekawe i interesujące a tym samym posiada wszelkie predyspozycje aby zaoferować nam bardzo wiele na innej co do tego płaszczyźnie.

Jak najbardziej Kraków chce na swój sposób ukierunkować się w taki sposób, aby posiadać mocną gospodarkę i to nie tylko w sektorze turystycznym. Nowi przedsiębiorcy i firmy, cały czas dostrzegają tutaj możliwość swoistego działania, atrakcyjnego nie tylko na skalę lokalną ale również dużo większą niekiedy wręcz międzynarodową.

Dobrym przykładem jest Instytut Wirtualnej Rzeczywistości

Kraków jako miasto stara się wychodzić naprzeciw ich potrzeb, często wręcz podąża w tą samą stronę, kształtując rynek pracy czy też przyciągając ludzi młodych na których czekają setki nowych miejsc pracy. Jak najbardziej Kraków w ostatnim czasie osiąga sukcesy w aspekcie miast, gdzie przedsiębiorczość jest czymś nader ważnym i nijako wpisała się ona w jego plan swoistego kształtowania.