Do przechowywania różnego rodzaju towarów potrzebne są magazyny. Są one podstawowym rodzajem budownictwa widocznego w przemysłowych częściach miast. Nie zawsze wszystkim się to podoba, ale jadąc samochodem przez takie tereny można coraz częściej dostrzec magazyny, które zbudowane zostały przez zespół, który pamiętał również o estetyce. Są one odpowiednio pomalowane.

Często też magazyny służą jako dobre miejsce do wykonywania grafitti ulicznego. I nie mówimy tu teraz o jakiś zwykłych napisach, ale o malarstwie, które nawet można uznać za dzieło sztuki, a przynajmniej za odpowiedni ozdobnik.

Firmy budują magazyny

Z tak wyglądającym magazynem można się spotkać coraz częściej. To dobrze, bo zabiegi takie ze strony właścicieli magazynów, zwykle posiadaczy dużych hurtowni handlowych, świadczą o tym, że tereny przemysłowe są coraz bardziej rewitalizowane i mogą stać się jedną z wizytówek współczesnych miast, które przecież nie są ani nowoczesnymi biurowcami tylko i wyłącznie, ani zespołami zabytkowymi w centrum Krakowa.

Osoba, która ma w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przechowalnie, w których magazynować można produkty z kategorii wykańczania budynków, sama może zadbać o odpowiedni wygląd swoich pomieszczeń, bo nie musi już kupować dodatkowej farby. Jest natomiast cała masa artystów malarzy ulicznych, którzy za niewielką opłatę wykonają odpowiednie malunki na magazynach, nadając im nowych barw i żywego wyglądu. Nieciężko będzie znaleźć takie osoby temu, kto chce, aby jego magazyny ładnie się prezentowały.