Męska Klasyka

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ na początku była skrzętnie ukrywaną przed światem. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnu lub bawełny. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z biegiem lat stawiano jednak na skromność w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyparły zdobne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Funkcjonalności dodały jej sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Kroje wyszczuplone są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne przeszycia. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Swoich fanów znajdą także wzory kwiatowe. Dzięki zróżnicowanym krojom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.